حقایق جالب درباره کریسمس -سال نو میلادی

Photo

سال نو میلادی و روزهای کریسمس که از مهمترین تعطیلات در جهان به خصوص در اروپا و آمریکا به شمار می آید تعداد سفرها و خرید توره های اروپایی در تعطیلات سال نو به اوج می رسد با ما همراه باشید تا نکات جالب که شاید تا به حال تصوری از آن نداشته اید برایتان بگوییم .

مهمترین نماد سال نو میلاد بابانوئل است .

 1) قرمز بودن لباس بابانوئل موثر ازآیین مهرپرستی ایرانی می باشد . در قرون اولیه میلادی کشیش ها و راهبان لباس قرمز و سفید به تن میکردند.

2) سنت نیکولاس ؛ فردی که در چهارم میلادی می زیست و اسقف شهر کوچک و باستانی میرای ترکیه بود همان بابانوئل است.

3) ابتدا جسد سنت نیکولاس در شهر میرای ترکیه بود اما بعد از حمله ای مسلمانان این جسد به شهر باری در جنوب ایتالیا انتقال یافت.

4) نماد بابانوئل ازسال 1920 تا 1931 به عنوان شخصیت تبلیغاتی شرکت کوکاکولا استفاده شد.

5) طرح اولیه بابانوئل امروزی در سال 1804 میلادی توسط جان پینتارد در نشست فرهنگی نیویورک طراحی شد.

6) ماجرای قرار دادن دو کادو زیر درخت کریسمس به داستان پیرمرد فقیری برمی گردد که سه دختر داشت . او توان مالی دادن پول جهیزیه برای ازدواج سه دختر خود را نداشت .روزی سنت نیکولاس از طریق لوله ای دودکش خانه ای پیرمرد به او یک کیسه ای پر از طلا می دهدتا برای ازدواج دخترش استفاده کند و اینگونه بود که بابا نوئل به وجود آمد.

 7) سنت هدیه دادن به کودکان توسط بزرگترها انجام می شود اما کودکان زمانی که هدیه های خود را از پای درخت کریسمس برمی دارند تصور میکنند که بابا نوئل به آنها هدیه داده است .